Znamy sczegóły dot. kredytów obrotowych dla rolników

$data.author.description Autor: Farmer.pl 11 lutego 2016 12:23

Znamy sczegóły dot. kredytów obrotowych dla rolników Dziś ma się odbyć spotkanie ministra Krzysztofa Jurgiela z przedstawicielami banków, aby ustalić prowizję na poziomie 0,5 proc. i wpisać to do umowy/ fot. shutterstock

Kredyt obrotowy z prowizją 0,5 proc., pomoc pracownika ARiMR przy wypełnianiu wniosków i zabiegi o większą pomoc unijną – te tematy poruszono podczas obrad wczorajszej sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi - informuje Farmer.pl.

Posłowie pytali podczas wczorajszych obrad sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi o szczegóły zapowiadanego kredytu obrotowego.

Beata Andrzejewska z Departamentu Wsparcia Krajowego ARiMR powiedziała, że prowizja przy kredycie obrotowym zgodnie z rozporządzeniem może być pobrana do 2 proc. – co nie oznacza, że ma być równa 2 proc., trwają ustalenia dotyczące jej wysokości.

Dziś ma się odbyć spotkanie ministra Krzysztofa Jurgiela z przedstawicielami banków, aby ustalić prowizję na poziomie 0,5 proc. i wpisać to do umowy.

Natomiast zabezpieczeniem kredytu może być pełnomocnictwo do rachunku, na który będą wpływać dopłaty. Agencja nie wpływa na formy zabezpieczeń – to zależy od banków, ale żaden nie poruszał tej kwestii jako problemu - stwierdziła.

Banki wybrane do obsługi kredytu nie będą wyłaniane w dodatkowym przetargu – kredytów udzielą te banki, które dotychczas współpracują z agencją (jest ich siedem). 

Czytaj więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM