Znamy propozycję przepisów umożliwiających eksport jabłek i gruszek do USA

Autor: www.sadyogrody.pl/PIORIN 26 stycznia 2016 10:42

Znamy propozycję przepisów umożliwiających eksport jabłek i gruszek do USA Projekt przepisów zawiera, procedurę postępowania w kraju eksportu, w tym wymagania dla sadów produkcyjnych, przechowalni, pakowalni i eksporterów/ fot. shutterstock

20 stycznia Służba ds. Inspekcji Zdrowia Zwierząt i Roślin (APHIS), będąca częścią Departamentu Rolnictwa USA, opublikowała oficjalnie w Federalnym Rejestrze propozycję przepisów umożliwiających import świeżych jabłek i gruszek z Polski oraz Belgii, Niemiec, Francji, Włoch, Portugalii, Hiszpanii i Holandii.

Projekt przepisów zawiera, procedurę postępowania w kraju eksportu, w tym wymagania dla sadów produkcyjnych, przechowalni, pakowalni i eksporterów.

GIORiN zwraca się z prośbą do zainteresowanych podmiotów, w tym przede wszystkim do stowarzyszeń i zrzeszeń producentów i eksporterów, o zapoznanie się z tymi zapisami oraz o zgłaszanie wszelkich uwag do zaproponowanej procedury, zwłaszcza w kontekście możliwego spełnienia zaproponowanych wymagań.

Przepisy dostępne na stronie: http://www.regulations.gov/#!documentDetail;D=APHIS-2015-0073-0001

Publikacja propozycji nowych regulacji daje szansę na zakończenie procesu negocjacji i otwarcie możliwości dla polskich producentów eksportu świeżych jabłek i gruszek do USA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM