Zmiany dotyczące Integrowanej Produkcji

Autor: www.sadyogrody.pl/Związek Sadowników RP 16 marca 2017 15:00

W Polskim Centrum Akredytacji odbyło się posiedzenie Komitetu Akredytacji Jednostek Certyfikujących w zakresie Integrowanej Produkcji Roślin.

Wzięli w nim udział przede wszystkim inspektorzy z Głównej i Wojewódzkich Inspekcji Sanitarnych, przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Instytutu Ochrony Roślin z Poznania oraz prywatnych firm, które starają się o certyfikat. Związek Sadowników RP reprezentował Sławomir Łuczak.

Podczas posiedzenia Komitetu dyskutowano nad zmianami dotyczącymi certyfikacji. Ustalenia cały czas trwają. Jedna z istotniejszych zmian dotyczy kontroli. Każdy kto będzie należał do Integrowanej Produkcji będzie kontrolowany minimum raz w roku. Maksymalnie mogą odbyć się 3 kontrole rocznie. Wcześniej kontrola taka odbywała się tylko w okresie zbiorów. Po zmianach będzie mogła się odbywać przez cały rok.

Producent roślin, który otrzymał certyfikat poświadczający stosowanie integrowanej produkcji roślin, może używać Znaku Integrowanej Produkcji Roślin do oznaczania roślin, dla których został wydany ten certyfikat. Wzór znaku Główny Inspektor udostępnia na stronie internetowej administrowanej przez Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM