Żelichowski: Za posiadanie ugoru rolnik dostaje więcej, niż za posiadanie lasu

Autor: www.parlamentarny.pl 15 października 2015 14:17

Żelichowski: Za posiadanie ugoru rolnik dostaje więcej, niż za posiadanie lasu Według Stanisława Żelichowskiego, problem dziś jest taki, że rolnikowi za posiadanie ugoru płaci się więcej jak za posiadanie lasu

- Budowaliśmy zręby polityki ekologicznej państwa. Stworzyliśmy politykę leśną, ustawę o przeznaczaniu gruntów rolnych do zalesienia. Jednak problem dziś jest taki, że rolnikowi za posiadanie ugoru płaci się więcej jak za posiadanie lasu, a rolnicy potrafią liczyć. Trzeba tak przenegocjować nasze działania z Unią Europejską, żeby to co jest w interesie państwa było jednocześnie w interesie obywatela – mówi serwisowi www.parlamentarny.pl Stanisław Żelichowski, minister środowiska w kilku rządach, wiceprzewodniczący Rady Naczelnej PSL.

- Nie ma żadnego dylematu prywatyzacji lasów. Ale żeby przerwać chocholi taniec przy lasach proponowaliśmy zapis do konstytucji, że lasy nigdy nie ulegną prywatyzacji – dodaje.

Według Żelichowskiego, jeżeli mamy jakieś zaszłości to głównie w zakresie gospodarki wodnej. - Mieliśmy problemy z powodziami, mamy problem z suszą. Tak mi się udało, że w ciągu sześciu lat wykonałem siedem dużych zbiorników wodnych – dokończyłem budowę, ale gdyby moi następcy poszli tym samym tropem to bylibyśmy w zupełnie innej sytuacji niż się znajdujemy – komentuje Żelichowski.

Zobacz video na www.parlementarny.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM