Zdaniem PiS wyborcy zaczęli rozumieć, że PSL nie działa w interesach wsi

Autor: PAP 26 czerwca 2017 13:11

Łukasz Humpa z PiS wygrał wybory uzupełniające do rady gminy Dobrzyca w powiecie pleszewskim, które odbyły się 25 czerwca w miejscowości Galew; pokonał działacz PSL Mieczysława Dolatę. Ludzie zaczęli rozumieć, że PSL to partia, która nie działa w interesach wsi - mówi Joanna Lichocka (PiS).

Hump wygrał stosunkiem głosów 100 do 49. "Wynik wyborczy świadczy o tym, że ludzie zaczęli rozumieć, że PSL to jest partia, która tak naprawdę działa w interesach własnej sitwy, własnego interesu, kliki, a nie w interesach polskiej wsi" - podkreśliła w poniedziałek posłanka Lichocka, która wspierała kampanię wyborczą Łukasza Humpy.

Wybory uzupełniające w miejscowości Galew w gminie Dobrzyca zarządzono po tym, jak zmarł wieloletni rajca z tego rejonu - Bolesław Górecki. Kandydatów można było zgłaszać do 18 kwietnia a wybory uzupełniające odbyły się 25 czerwca.

Do wyborów stanęli 32-letni przedsiębiorca z Galewa - Łukasz Humpa, działacz PiS, który założył swój własny komitet. 55-letni rolnik Mieczysław Dolata (PSL), reprezentowany był przez Komitet Wyborczy Wyborców Gminy Dobrzyca. To działacz miejscowej OSP, prezes Kółka Rolniczego w Galewie, członek rady nadzorczej Banku Spółdzielczego w Dobrzycy.

W Galewie było 380 uprawnionych do głosowania. Jak poinformowano PAP w urzędzie gminy w Dobrzycy podczas wyborów oddano 151 głosów, z czego ważnych było 149.

Wybory uzupełniające do rady gminy Dobrzycy wynikiem 100 do 49 głosów wygrał działacz PiS Łukasz Humpa. "To jest dobry prognostyk przed wyborami samorządowymi w 2018 roku, bowiem okazało się, że PSL w ich mateczniku można pokonać. Ten wynik wyborów uzupełniających w Galewie naprawdę nas cieszy, bo widać, że jak mamy dobrych kandydatów, to ludzie wybierają PiS" - powiedziała PAP Joanna Lichocka.

Jak zaznaczyła, nikt z PiS nawet nie liczył na to, że łatwo wygra się wybory. "Tymczasem wygraliśmy i to bardzo dużą różnicą głosów" - podkreśliła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM