Zatrzymano podejrzanych ws. wyłudzenia środków do uprawy roślin o wartości ponad 84 tys. zł

Autor: www.wolsztyn.policja.gov.pl 07 grudnia 2016 13:46

Zatrzymano podejrzanych ws. wyłudzenia środków do uprawy roślin o wartości ponad 84 tys. zł Przestępstwo zarzucane mężczyznom sankcjonowane jest m.in. pozbawienie wolności do 6 miesięcy do 8 lat./ fot. shutterstock.com

Pod koniec listopada policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Wolsztynie zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzewanych o wyłudzenie środków do uprawy roślin na szkodę jednej z firm spod Bydgoszczy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące oszustwa – informuje Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie.

Wolsztyńscy kryminalni przedstawili zarzuty oszustwa, polegającego na wyłudzeniu towaru o wartości przekraczającej 84 tys. zł trzem mieszkańcom województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego w wieku od 25 do 35 lat.

Sprawa miała swój początek 6 listopada bieżącego roku. Tego dnia do wolsztyńskich stróżów prawa wpłynęło zawiadomienie jednej z firm spod Bydgoszczy dotyczące wyłudzenia należącego do niej towaru. Złodziejskim łupem padły środki do uprawy roślin, którymi handlowała firma. Oszust, który skontaktował się z przedstawicielem handlowym podał się za przedsiębiorcę tej samej branży działającego na terenie gminy Wolsztyn.

Po rutynowej weryfikacji kontrahenta firma przyjęła do realizacji zamówienie o wartości ponad 100 tys. zł. Ze względu na chwilowy brak w magazynie części zamówienia, towar miał dotrzeć do odbiorcy w dwóch transzach, z których pierwsza warta była około 84 tys. zł. Przestępstwo wyszło na jaw, gdy doszło do kontaktu przedstawiciela oszukanej firmy z przedsiębiorstwem z gminy Wolsztyn, które rzekomo złożyło zamówienie.

Przestępstwo zarzucane mężczyznom sankcjonowane jest m.in. pozbawienie wolności do 6 miesięcy do 8 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM