Zagraniczny staż dla rolnika ekologicznego

Autor: www.sadyogrody.pl 31 sierpnia 2015 11:23

Do 18 września br. Fundacja "Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym", partner projektu LivOrg przyjmuje zgłoszenia do programu "Erasmus dla młodych przedsiębiorców". Zaproponowano wyjazdowy staż, aby zobaczyć jak ekologiczne rolnictwo rozwija się za granicą.

Podczas stażu u doświadczonego przedsiębiorcy w jednym z krajów UE można zdobyć cenną wiedzę przydatną w prowadzeniu działalności, nawiązać nowe inspirujące kontakty oraz udoskonalić swój biznesplan.

Do udziału w programie zaprasza się przedsiębiorców z branży rolnictwa ekologicznego, którzy prowadzą swoją działalność nie dłużej niż 3 lata lub poważnie myślą o założeniu własnej działalności. Warunkiem koniecznym jest znajomość języka angielskiego lub języka kraju przyjmującego w stopniu umożliwiającym porozumiewanie się. Wiek uczestnika nie ma znaczenia.

Oferowane są bezpłatne przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej, a także pomoc w nawiązaniu kontaktów z przedsiębiorstwami przyjmującymi w następujących krajach UE: Grecja, Hiszpania, Estonia, Włochy, Niemcy. Dofinansowanie UE pokrywa koszty podróży i utrzymania, w tym zakwaterowania, podczas pobytu za granicą. Długość stażu zagranicznego może wynosić od 1 do 6 miesięcy w ciągu 1 roku. Staż można podzielić na kilka krótszych pobytów (min. 1 tydzień).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM