Zachodni kapitał chce przejąć polskie grupy producenckie?

Autor: www.prawy.pl 15 września 2016 11:06

Zachodni kapitał chce przejąć polskie grupy producenckie? Do grup producenckich znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej zgłaszają się zachodni partnerzy z pytaniami, ile kosztuje udział w takiej grupie / fot. shutterstock

Do grup producenckich znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej zgłaszają się zachodni partnerzy z pytaniami, ile kosztuje udział w takiej grupie – poinformował poseł Mirosław Maliszewski (PSL) podczas wtorkowego posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi - podał serwis prawy.pl.

- Ja dzisiaj mogę zacytować producenta jednej z grup, który powiedział, że zgłosił się do niego partner z zachodniej Europy i zapytał – grupa znajduje się w trudnej sytuacji finansowej – ile jest wart udział w jego grupie. On powiedział, że jest wart 8 zł – taka jest mniej więcej wartość księgowa pomniejszona o kredyt. On powiedział: „Ja mogę ci dać złotówkę i się ciesz, że tę grupę przejmę". I tym sposobem możecie doprowadzić do tego, że za chwilę będziecie mówili, że na rynku owoców deserowych mamy sytuację wypisz, wymaluj, jak na rynku owoców przetwórstwa – ostrzegał Maliszewski.

Więcej w serwisie prawy.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM