Wyjątków nie będzie? Rolnicy zapłacą pracownikom 13 zł za godzinę

Autor: www.strefaagro.pl/www.sadyogrody.pl 18 kwietnia 2017 11:30

Wyjątków nie będzie? Rolnicy zapłacą pracownikom 13 zł za godzinę fot. shutterstock

Wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej w rolnictwie może oznaczać wzrost cen żywności oraz problemy dla właścicieli upraw i sadów - informuje strefaagro.pl.

Od 1 stycznia 2017 r. dla pracujących na określonych umowach zleceniach oraz umowach o świadczenie usług, w tym samozatrudnionych, obowiązuje minimalna stawka godzinowa w wysokości 13 zł.

Jedna z gazet ogólnopolskich napisała niedawno, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi pracują nad rozwiązaniami, które ułatwią rolnikom zatrudnienie pracowników na krótkie okresy, np. na czas zbioru owoców, pamiętając jednak o zachowaniu praw pracowniczych.

O wyjaśnienia poprosiliśmy pierwszy z tych resortów. Biuro Promocji i Mediów w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej napisało, że „w Ministerstwie nie są prowadzone prace w tym zakresie”. Zatem wygląda na to, że wyjątków nie będzie! Także rolnicy (traktowani tak jak inni przedsiębiorcy) muszą płacić pracownikom minimalną stawkę godzinową - 13 zł.

Więcej w serwisie strefaagro.pl. 

Przeczytaj również: Rząd wyłączy prace sezonowe spod obowiązywania 13-złotowego minimum?

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM