Wydłużono termin na rozliczenie ośmiu działań w ramach PROW 2007-2013

Autor: www.sadyogrody.pl 24 czerwca 2015 09:31

Wydłużono termin na rozliczenie ośmiu działań w ramach PROW 2007-2013 Marek Sawicki, minister rolnictwa /fot.żelaznastudio

- Na wniosek rolników, ale również przedsiębiorców realizujących Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, okres rozliczenia 8 działań inwestycyjnych zostanie wydłużony do 30 września – powiedział Marek Sawicki, minister rolnictwa, podczas konferencji prasowej zorganizowanej w MRiRW.

Chodzi o działania: "Zwiększanie wartości dodanej i podstawowej produkcji rolnej i leśnej", "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw", "Poprawianie i rozwijanie infrastruktury związanej z rozwojem i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa przez gospodarowanie rolniczymi zasobami wodnymi", "Poprawianie i rozwijanie infrastruktury związanej z rozwojem i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa przez scalanie gruntów", "Modernizacja gospodarstw rolnych", "Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonej w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzanie odpowiednich działań zapobiegawczych", "Odtwarzanie potencjału produkcji leśnej zniszczonej przez katastrofy oraz wprowadzanie odpowiednich działań zapobiegawczych", "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej".

- Pierwotnie plan przewidywał, że rozliczenia trzeba będzie składać do końca czerwca 2015 r. Teraz wnioski o wypłatę pomocy z tych działań będzie można składać w ARiMR do 30 września 2015 r. – mówił minister rolnictwa.

Sawicki poinformował, że Komitet Monitorujący ma podjąć decyzje o przesunięciu w ramach budżetu PROW 2007-2014, 104 mln euro na przyznanie premii młodym rolnikom. - W ramach naboru z roku 2014 złożono ponad 23 tys. wniosków. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że około 14,5 tys. młodych rolników w ramach tego naboru uzyska premie w wysokości 100 tys. na swój rozwój - dodał.

- PROW 2014- 2020 został już uruchomiony, a kolejnych 11 działań zostanie wdrożonych jeszcze w okresie czerwiec-listopad 2015 r. O terminach naboru i wysokości środków będziemy sukcesywnie informować od przyszłego tygodnia – przypomniał minister Sawicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM