Współpraca urzędów polsko-ukraińskich ma kluczowe znaczenie w walce z podróbkami ŚOR

Autor: www.sadyogrody.pl/PIORiN 21 października 2016 13:07

Współpraca urzędów polsko-ukraińskich ma kluczowe znaczenie w walce z podróbkami ŚOR fot. www.policja.pl

W dniach 18-19 października br. przedstawiciele Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa wzięli udział w Seminarium polsko-ukraińskim, poświęconym problemowi nielegalnych i podrobionych środków ochrony roślin, zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin (PSOR).

Oprócz przedstawicieli Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Wojewódzkich Inspektoratów Ochrony Roślin i Nasiennictwa i producentów środków ochrony roślin na spotkanie zaproszono reprezentantów Ministerstwa Finansów i Służby Celnej oraz delegatów Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (Food and Agricultural Organization of the United Nations - FAO), i służb ukraińskich tj. Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności i Ochrony Konsumenta oraz Ministerstwa Ekologii i Zasobów Naturalnych.

Głównym celem spotkania była wymiana doświadczeń i informacji, w celu wypracowania rozwiązań skuteczniejszej ochrony rynku przed napływem nielegalnych i podrabianych środków ochrony roślin.

Przedstawiciele wszystkich organizacji i służb zgodzili się, że najważniejszym aspektem skutecznej walki z procederem nielegalnego obrotu środkami ochrony roślin, jest ścisła współpraca urzędów polsko-ukraińskich w zakresie rozpoznawania mechanizmów dystrybucyjnych nielegalnych produktów, a także wypracowanie rozwiązań pozwalających na skuteczniejsze wykrywanie oraz karanie tego przestępczego procederu.

Uczestnicy Seminarium podkreślali, że dobra i szybka wymiana informacji przyczyniła się do skutecznego zablokowania w ostatnim czasie kilku prób wprowadzenia do obrotu podrobionych środków.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM