Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości - rusza nabór wniosków

Autor: www.sadyogrody.pl/www.armir.gov.pl 07 grudnia 2015 11:50

Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości - rusza nabór wniosków Wnioski o przyznanie pomocy można składać od 1 grudnia 2015 r. do 29 stycznia 2016 r. w ARR/ fot. shutterstock.com

Ruszył kolejny mechanizm pomocowy finansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 "Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości". Wnioski o przyznanie pomocy można składać od 1 grudnia 2015 r. do 29 stycznia 2016 r. w Agencji Rynku Rolnego - informuje ARiMR.

Do zadań ARR będzie należało przeprowadzenie naboru, ocena wniosków o pomoc, wydanie decyzji o jej przyznaniu oraz weryfikacja prawidłowego wykorzystania wsparcia. Natomiast ARiMR będzie odpowiedzialna za wypłacenie przyznanej pomocy. Z takiej pomocy mogą skorzystać rolnicy aktywni zawodowo, którzy wytwarzają produkty przeznaczone bezpośrednio lub po przetworzeniu do spożycia przez ludzi, zgodnie z unijnymi, czy krajowymi systemami jakości żywności.

Wysokość pomocy w ramach poddziałania "Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości" waha się od 1470 zł do 3200 zł i zależy od tego, który z systemów zdecyduje się wdrożyć rolnik. W ramach takiej pomocy można również otrzymać dofinansowanie na pokrycie kosztów składek wynikających z uczestnictwa w grupach producentów rolnych. Maksymalna wysokości takiego wsparcia nie może przekroczyć rocznie 1500 zł.

Możliwe jest także uzyskanie pomocy finansowej na zakup specjalistycznych publikacji, związanych z prowadzeniem produkcji w zakresie systemu jakości, którego dotyczy wniosek o przyznanie pomocy. Limit takiego wparcia nie może przekroczyć 250 zł rocznie. Natomiast rolnicy zajmujący się integrowaną produkcją roślinną mogą dodatkowo uzyskać rocznie do 250 zł dofinansowania na zakup pułapek feromonowych, barwnych i lepowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM