Wracają rolnicze protesty OPZZRiOR

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 17 kwietnia 2015 07:17

Wracają rolnicze protesty OPZZRiOR Fot. Fotolia

Jak poinformował Sławomir Izdebski przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych, wracają protesty rolnicze zawieszone na okres prac polowych.

Według Sławomira Izdebskiego przyczyną wznowienia protestów jest niespełnienie postulatów rolniczych, prócz żądania wypłaty odszkodowań za zniszczenia w uprawach spowodowanych przez dziki.

Akcja protestacyjna zostanie wznowiona w całym kraju. Rozpocznie się ona 18 kwietnia o godzinie 11-tej w Warszawie marszem członków grup producenckich, reprezentantów województw i organizacji zrzeszonych w OPZZRiOR z Torwaru. Marsz ma dotrzeć pod siedzibę PSL, a tam ma zostać przygotowana niespodzianka dla ministra Sawickiego. Później uczestnicy protestu przejdą przed gmach kancelarii premiera. Na 13-tą zaplanowano w "zielonym miasteczku" przed KPRM konferencję prasową na temat dalszej akcji protestacyjnej.

Według OPZZRiOR, minister Marek Sawicki będący także członkiem władz PSL ponosi prawie całą winę za katastrofę w polskim rolnictwie. PSL nie podjęło żadnych działań mających na celu zmobilizowanie ministra Sawickiego do podjęcia realizacji rolniczych postulatów. Zbierane są już podpisy pod wnioskiem o odwołanie Marka Sawickiego. Po 25 kwietnia wniosek ten zostanie złożony w kancelarii prezydenta Komorowskiego. Stosunek do tego wniosku wiążę się z poparciem prezydenta przez rolników w majowych wyborach lub jego brakiem.

Planowana jest również akcja w Sejmie podczas głosowania nad ustawą Prawo łowieckie. Jeżeli ustawa nie będzie przegłosowana pomyślnie, to delegacja OPZZRiOR nie wyklucza blokady Sejmu. Według Sławomira Izdebskiego, nie do przyjęcia jest obecna sytuacja, gdy w sprawie zniszczeń dokonanych przez zwierzynę myśliwi są sędziami we własnej sprawie. Musza ich zastąpić niezależne komisje do szacowania strat.

Czytaj więcej na www.farmer.pl

 

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI