Woda i ścieki zatopią przemysł i rolnictwo?

Autor: Puls Biznesu 07 czerwca 2016 10:13

Woda i ścieki zatopią przemysł i rolnictwo? Przedsiębiorcy twierdzą, że wzrost opłat za wodę i ścieki może sięgnąć 500 - 600 procent / fot. shutterstock

Przedsiębiorcy obawiają się słonych opłat za media. Resort środowiska planuje podwyżki, ale tłumaczy, że zaporowe stawki odczują boleśnie tylko producenci działający na terenach ubogich w wodę - podaje Puls Biznesu.

Przedsiębiorcy twierdzą, że wzrost opłat za wodę i ścieki może sięgnąć 500 - 600 procent. Ma to być efekt propozycji Ministerstwa Środowiska, które powinny być przyjęte przez Sejm jeszcze w tym miesiącu. Podobne rozwiązania próbował wprowadzić poprzedni rząd, ale miały one dotyczyć tylko firm energetycznych i hodowców ryb. Teraz projekt wrócił, ale rozszerzony o rolników, sektor spożywczy, chemiczny, papierniczy i cementowy.

Ministerstwo Środowiska tłumaczy, że te rozwiązania należy wprowadzić, aby wdrożyć unijną dyrektywę wodną. To z kolei pozwoli Polsce na otrzymanie dofinansowania z Komisji Europejskiej. Resort uspokaja też, że nowe rozwiązania dotyczą inwestorów, którzy zechcą budować zakłady odprowadzające dużo ścieków i zużywające dużo wody na terenach, gdzie jest jej mało.

Czytaj więcej w Pulsie Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM