Władysław Kosiniak-Kamysz będzie nowym prezesem PSL?

Autor: PAP 07 listopada 2015 14:53

Władysław Kosiniak-Kamysz będzie nowym prezesem PSL? Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej/ fot. PTWP

Władysław Kosiniak-Kamysz zgodził się kandydować na szefa PSL - dowiedziała się PAP ze źródeł we władzach ludowców. Wcześniej Janusz Piechociński na sobotniej Radzie Naczelnej PSL powiedział, że wnioskuje o przyjęcie jego rezygnacji z funkcji prezesa PSL.

Kosiniak-Kamysz do ubiegania się o funkcję prezesa partii był po wyborach parlamentarnych namawiany przez wielu polityków PSL, ale konsekwentnie odmawiał; do startu w walce o fotel szefa partii był namawiany również podczas piątkowej narady władz PSL, gdzie zadeklarował, że do sobotniej Rady Naczelnej podejmie ostateczną decyzję.

Natomiast Janusz Piechociński powiedział na Radzie Naczelnej PSL, że wnioskuje o przyjęcie jego rezygnacji z funkcji prezesa partii. Jego deklaracja została nagrodzona brawami przez członków Rady Naczelnej. Za odwołaniem Piechocińskiego głosowało 95 członków Rady, 3 było przeciw, a 2 wstrzymało się do głosu. Razem z Piechocińskim - odwołany został Naczelny Komitet Wykonawczy PSL.

Rezygnacja Piechocińskiego ze stanowiska szefa PSL ma związek z wynikiem ludowców w październikowych wyborach parlamentarnych - 5,13 proc. w skali kraju to najsłabszy rezultat PSL po 1989 roku. Wielu czołowych polityków PSL, w tym Piechociński, nie dostało się do Sejmu.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM