Więcej młodych rolników, którzy ubiegali się o premię w 2015 r., może liczyć na wsparcie

Autor: www.sadyogrody.pl/ARiMR 21 marca 2016 15:52

Więcej młodych rolników, którzy ubiegali się o premię w 2015 r., może liczyć na wsparcie Teraz, dzięki nowelizacji rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczącego premii dla młodych rolników, nie jest to już przeszkodą w ubieganiu się o taką pomoc/ fot. shutterstock

W zeszłym roku premię dla młodych rolników złożyło 3313 rolników, z czego 407 nie spełniało wówczas warunków o przyznanie takiego wsparcie. Jednak po zmianie przepisów mogą ubiegać się o premię.

W zeszłorocznym naborze, który odbył się od 20 sierpnia do 16 września, wnioski o przyznanie 100 tys. zł premii na samodzielne rozpoczęcie gospodarowania złożyło 3313 młodych rolników. Jak oszacowali pracownicy ARiMR, 407 z nich nie spełniało wówczas warunków do przyznanie im takiego wsparcia, z powodu m.in. złożenia wniosku o przyznanie dopłat bezpośrednich wcześniej niż wniosku o przyznanie premii dla młodych rolników.

Teraz, dzięki nowelizacji rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczącego premii dla młodych rolników (Dz. U. z 2016 r., poz. 345), nie jest to już przeszkodą w ubieganiu się o taką pomoc.

Pracownicy ARiMR, będą teraz weryfikowali wnioski według kryteriów obowiązujących w znowelizowanym rozporządzeniu. Lista rankingowa określająca kolejność przysługiwania pomocy w tym naborze powinna zostać opublikowana przez ARiMR do końca marca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM