Wcześniejsze złożenie wniosku o dopłaty umożliwi szybszą wypłatę pieniędzy

Autor: Agrobiznes TVP 16 kwietnia 2015 14:05

Wcześniejsze złożenie wniosku o dopłaty umożliwi szybszą wypłatę pieniędzy fot. shutterstock.com

Trwa kampania przyjmowania wniosków o dopłaty bezpośrednie. Do tej pory wnioski złożyło ponad 200 tys. osób. Jak mówią rolnicy, nie opłaca się czekać, kolejek nie ma, a może liczyć na szybszą wypłatę pieniędzy - podaje „Agrobiznes” w TVP.

Wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich systematycznie przybywa. W tym roku do podziału na dopłaty bezpośrednie jest 3,5 mld euro. O pieniądze przewiduje się, że będzie się ubiegać około ponad milion rolników.

Każda Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa posiada stanowisko dla doradcy, który pomaga przy wypełnianiu wniosków. Chociaż usługa ta jest płatna, rolnicy bardzo chętnie korzystają z pomocy ekspertów, ponieważ to daje pewność, że wniosek jest wypełniony poprawnie.

Wnioski wcześniej złożone, będą wcześniej dofinansowane. Jest to bardzo istotne dla niektórych gospodarstw, które mają problemy w obecnej, bardzo trudnej sytuacji embarga. 

Wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich w tym roku można składać wyjątkowo do 15 czerwca. Po tym terminie dokumenty będą przyjmowane jeszcze do 10 lipca, ale każdy dzień zwłoki wydłuża proces wypłacania pieniędzy.

Więcej w programie „Agrobiznes” w TVP.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM