W sieci można sprawdzić dane rolników i kwoty dopłat unijnych za 2014 rok

Autor: www.dziennikwschodni.pl/www.sadyogrody.pl 20 czerwca 2015 12:44

W sieci można sprawdzić dane rolników i kwoty dopłat unijnych za 2014 rok W internecie można sprawdzić dane rolników i kwoty dopłat unijnych, które otrzymali w 2014 roku, fot. shutterstock

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uruchomiło internetową wyszukiwarkę, dzięki której można sprawdzić dane rolników i kwoty dopłat unijnych, które otrzymali w zeszłym roku. Polska była zobowiązana do dnia 31 maja 2015 r. opublikować takie dane za rolniczy rok budżetowy 2014  - podaje dziennikwschodni.pl.

Jak mówi Iwona Chromiak z Zespołu Prasowego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Przepisy unijne nałożyły na państwa członkowskie Unii Europejskiej obowiązek publikowania informacji na temat beneficjentów, którzy otrzymali środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rolniczego Gwarancji (EFRG) i Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW).

Chodzi o wszystkie fundusze, które z UE otrzymali rolnicy np. dopłaty bezpośrednie, z których korzysta większość rolników. W Lubelskiem takich osób jest blisko 180 tysięcy. W wykazie na stronie internetowej beneficjenciwpr.minrol.gov.pl można znaleźć też dane dotyczące unijnych środków, które otrzymały np. stowarzyszenia czy kościoły.

Do „Wykazu beneficjentów wspólnej polityki rolnej” dostęp ma każdy. Internauta może sprawdzić imię i nazwisko lub nazwę np. firmy czy też stowarzyszenia oraz gminę. Jak mówi Chromiak, są też kwoty płatności, a także charakter i opis działań finansowanych przez którykolwiek z unijnych funduszy.

Czytaj więcej na www.dziennikwschodni.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM