W Sejmie trwa debata dot. ustawy regulującej sprzedaż ziemi

$data.author.description Autor: Farmer.pl 30 marca 2016 12:39

W Sejmie trwa debata dot. ustawy regulującej sprzedaż ziemi W Sejmie trwa kolejna debata nad projektem ustawy regulującej sprzedaż ziemi. Posłowie PiS bronią projektu przed zarzutem niekonstytucyjności/ fot. shutterstock

W Sejmie trwa kolejna debata nad projektem ustawy regulującej sprzedaż ziemi. Posłowie PiS bronią projektu przed zarzutem niekonstytucyjności. Minister Jurgiel podkreśla, że ustawa z 5 sierpnia 2015 r. nie chroni polskiej ziemi przed przekazaniem jej przez słupy cudzoziemcom, co było przygotowywane przez ostatnie lata - informuje Farmer.pl.

Wprowadzanie w błąd zarzucił poseł Robert Telus przeciwnikom ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw.

Po pierwsze kwestie rzekomego uniemożliwienia dziedziczenia. To jest manipulacja i kłamstwo. Ta ustawa – zresztą żadna ustawa – nie ma prawa ingerować w sprawy uregulowane w Konstytucji, jak kwestie dziedziczenia, i tego nie robi. To informacja robiąca wiele złego dla Polski. Posłowie do celów politycznych używają kłamliwych argumentów – mówił poseł.

- Wprowadzamy rozwiązania, które chronią ziemię rolniczą analogicznie, jak to jest w innych krajach w Europie – mówił poseł Jan Krzysztof Ardanowski. – Ustawa chroni ziemię przed niekontrolowanym wykupem przez obcokrajowców. Zabezpiecza przed spekulacją, zapewnia prawo do dysponowania w ramach stosunków rodzinnych, przekazywanie na cele nierolnicze, spełnia szereg celów praktycznych, dobrze będzie służyła rolnictwu i gospodarce, na wiele lat ochroni polską ziemię, dobro nas wszystkich – mówił.

Obecnie trwają wystąpienia klubowe. Są zgłaszane kolejne poprawki.

Ustawa będzie więc zapewne przekazana do dalszych prac w komisji rolnictwa, która zbierze się dziś wieczorem. W piątek może być ostatecznie przegłosowana i uchwalona, aby od 1 maja mogła obowiązywać.

Więcej na www.farmer.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM