W przyszłym roku podatek rolny może być niższy

$data.author.description Autor: Farmer.pl 26 października 2015 09:53

W przyszłym roku podatek rolny może być niższy W przyszłym roku rolnicy będą płacili niższy podatek rolny. Wylicza się go na podstawie ceny żyta, która w tym roku jest mniejsza niż w roku ubiegłym / fot. shutterstock

W przyszłym roku rolnicy będą płacili niższy podatek rolny. Wylicza się go na podstawie ceny żyta, która w tym roku jest mniejsza niż w roku ubiegłym. Dotyczy to również gruntów pod stawami, gruntów zadrzewionych i zakrzewionych na użytkach rolnych – podaje farmer.pl.

Prezes Głównego Urzędu Statystycznego ogłosił średnią cenę skupu żyta za okres 11 kwartałów. Cena ta wynosi 53,75 zł i jest podstawą do ustalenia podatku rolnego na rok podatkowy 2016. W ubiegłym roku stawka ta była wyższa, bo 1 dt żyta kosztowała 61,37 zł. Zatem zmiana ta sięga 7,62 zł.

Zmiany w ustawie tyczą się również zasad ustalania podatku w odniesieniu do gruntu pod stawami, gruntów zadrzewionych i zakrzewionych na użytkach rolnych, gruntów pod rowami oraz gruntów rolnych zabudowanych – bez względu na zaliczenie do okręgu podatkowego. 

Czytaj więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM