W lutym ruszą kredyty dla rolników oczekujących na dopłaty bezpośrednie?

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 21 stycznia 2016 14:25

W lutym ruszą kredyty dla rolników oczekujących na dopłaty bezpośrednie? Pracujemy nad możliwością kredytów preferencyjnych dla gospodarstw. Będzie to kredyt obrotowy na 6 miesięcy na finansowanie bieżącej działalności gospodarstwa rolnego/ fot. shutterstock

- Pracujemy nad możliwością kredytów preferencyjnych dla gospodarstw. Będzie to kredyt obrotowy na 6 miesięcy na finansowanie bieżącej działalności gospodarstwa rolnego w oczekiwaniu na płatności bezpośrednie z dopłatą z budżetu w formule de minimis - mówił Ryszrad Zarudzki, wiceminister rolnictwa na konferencji prasowej.

- Potrzeby rolników są duże. Sam dostaje wiele pism z prośbami o indywidualne wypłaty, przekazywanie środków na konta w związku z trudną sytuacja. Dlatego też będzie możliwość brania kredytów preferencyjnych dla tych gospodarstw, które będą chciały z niego skorzystać. Będzie to kredy obrotowy na 6 miesięcy na finansowanie bieżącej działalności gospodarstwa rolnego w oczekiwaniu na płatności bezpośrednie z dopłatą z budżetu w formule de minimis. Oprocentowanie będzie po stronie ARiMR, zaś prowizja po stronie rolnika. Mam nadzieje, że do końca lutego te kredyty będą dostępne – zapowiedział Zarudzki.

- Jeszcze w czwartek przekazany zostanie wniosek w sprawie tego kredytu do pani premier - podkreślił. 

Jak podkreśla resort rolnictwa, przewidywany harmonogram wypłat dopłat bezpośrednich mieści się w dopuszczalnych prawem terminach, jednak tempo ich realizacji nie jest zadowalające. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM