W lipcu UE przedstawi propozycje stawek za wycofanie z rynku

Autor: www.sadyogrody.pl/MRiRW 28 czerwca 2016 11:28

W lipcu UE przedstawi propozycje stawek za wycofanie z rynku Komisarz UE ds. rolnictwa Phil Hogan zapowiedział przedstawienie w lipcu br. pakietu działań na rynkach rolnych / fot. shutterstock

Komisarz UE ds. rolnictwa Phil Hogan zapowiedział przedstawienie w lipcu br. pakietu działań na rynkach rolnych. W zakresie owoców i warzyw poinformował o przygotowywanych propozycjach podniesienia stawek za wycofanie z rynku.

W poniedziałek 27 czerwca odbyło się posiedzenie Rady UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa w Luksemburgu. Uczestniczył w nim minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel. Podczas spotkania dyskutowane były sprawy działań na rynkach rolnych.

Odnośnie do rynku owoców i warzyw minister Jurgiel zaapelował o utrzymanie obecnych limitów w ramach nadzwyczajnego mechanizmu wycofania, które Polska wykorzystała w całości. Ponadto zwrócił uwagę na konieczność podwyższenia i ujednolicenia stawek oraz uwzględnienia kosztów transportu. W tym zakresie zawnioskował o modyfikację rozporządzenia delegowanego Komisji 2016/921 z 10 czerwca 2016 roku. 

Zabierając głos w dyskusji Krzysztof Jurgiel przedstawił najważniejsze postulaty z Oświadczenia  Warszawskiego, przyjętego podczas spotkania  Ministrów Rolnictwa Francji, Niemiec i Polski, które odbyło się w dniu 9 czerwca br.  Postulaty te obejmują: uruchomienie kolejnego pakietu wsparcia bezpośredniego, zwiększenie zakresu działań interwencyjnych, podwyższenie poziomu pomocy de minimis do 30 tys. euro, działania wspierające rozwój eksportu. Większość delegacji poparła Oświadczenie Warszawskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM