W Krakowie radni zajmą się przepisami, które uregulują kwestie stawiania na dachach uli

Autor: www.strefaagro.pl/www.sadyogrody.pl 31 maja 2017 12:19

W Krakowie radni zajmą się przepisami, które uregulują kwestie stawiania na dachach uli fot. shutterstock

Krakowscy radni zajmą się przepisami, które uregulują kwestie stawiania na dachach uli. Dzięki temu w Krakowie ma być więcej pożytecznych pszczół - informuje strefaagro.pl.

Pierwsze ule na dachu w Krakowie już mamy. Od niedzieli dwa stoją na Teatrze im. Słowackiego. Niewykluczone, że wkrótce w mieście pojawi się więcej pasiek, zwłaszcza że mają to ułatwić nowe przepisy, którymi radni zajmą się jutro na sesji rady miasta. Chodzi o zmianę uchwały o utrzymaniu czystości i porządku na terenie Krakowa, która dotyczy też hodowli zwierząt, a zatem i pszczół.

Zgodnie z nowymi przepisami, pasieki będzie można trzymać na budynkach, których właściciele lub zarządcy wyrażą na to zgodę. Ule będą się mogły pojawić na budynkach maksymalnie pięciokondygnacyjnych, ale nie wyższych niż 20 metrów. Muszą być zabezpieczone przed przewróceniem i oddalone od krawędzi dachu o pięć metrów. Liczba uli nie będzie mogła przekraczać więcej niż 20 na 1 km kwadratowy powierzchni miasta. O planach założenia pasieki każdorazowo będzie trzeba informować Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa.

Więcej w strefieagro.pl. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM