W czerwcu ruszy nabór wniosków o przyznanie wsparcia na zalesienie

Autor: Farmer.pl / ARiMR 20 maja 2015 14:02

W czerwcu ruszy nabór wniosków o przyznanie wsparcia na zalesienie fot. shutterstock.com

W terminie od 15 czerwca do 17 sierpnia br. będzie można składać wnioski na zalesianie, w ramach działania "Inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów", które finansowane jest z PROW na lata 2014-2020.

Wnioski o przyznanie wsparcia na zalesienie należy składać do biur powiatowych Agencji właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę wnioskodawcy.  

Lista określająca kolejność przysługiwania pomocy zostanie podana nie później niż 15 października 2015 r.

Jak informuje ARiMR, wysokość wsparcia, jakie będzie można otrzymać na "Inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów", zależy od powierzchni, na której zostanie posadzony las, rodzaju sadzonek oraz od tego, jak będą one chronione.

Maksymalna powierzchnia, do której będzie można otrzymać pomoc na zalesianie, wynosi 20 ha, a minimalna 0,1 ha.

Aby otrzymać takie wsparcie, konieczne będzie posiadanie specjalnego planu zalesieniowego, który opracowuje nadleśniczy oraz dokonanie nasadzeń zgodnie z jego założeniami.

Pomoc na "Inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów" będzie wypłacana w trzech różnych formach. Pierwsza z nich obejmuje jednorazowe wypłacenie tzw. wsparcia na zalesianie (część inwestycyjna), o którą rolnicy będą mogli ubiegać się już w 2015 r. Druga forma pomocy polega na wypłacaniu przez 5 lat premii pielęgnacyjnej, a trzeci na wypłacaniu przez 12 lat premii zalesieniowej. Wnioski o przyznanie premii pielęgnacyjnej i zalesieniowej rolnicy będą mogli składać od 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM