W całej Polsce 518 rolników przekazało gospodarstwa i wnioskują o wsparcie

Autor: Dziennik Łódzki 14 października 2016 12:42

W całej Polsce 518 rolników przekazało gospodarstwa i wnioskują o wsparcie W naborze największa liczba rolników wzięła udział z terenu województwa mazowieckiego (137) i lubelskiego (71). / fot. shutterstock

W tym tygodniu Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zakończyła nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 6.5 "Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi". O wsparcie można było starać się od 12 września do 11 października 2016 r. - informuje Dziennik Łódzki.

- Na razie do ARiMR trafiło 518 wniosków o przyznanie pomocy rolnikom przekazującym swoje gospodarstwa. Nie jest to zapewne liczba ostateczna, ponieważ niektórzy rolnicy mogli zdecydować się na wysłanie dokumentów pocztą i minie trochę czasu zanim trafią one do Agencji - podaje ARiMR. 
 

W naborze największa liczba rolników wzięła udział z terenu województwa mazowieckiego (137) i lubelskiego (71). Tylko kilka osób zdecydowało się na to z rejonów woj. lubuskiego (5), małopolskiego (6), warmińsko-mazurskiego (9) oraz zachodniopomorskiego (6). 

Więcej w Dzienniku Łódzkim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM