W ARiMR powstanie Departament Rynków Rolnych

$data.author.description Autor: Farmer.pl 12 kwietnia 2017 11:11

W ARiMR powstanie Departament Rynków Rolnych fot. farmer

Nowe zadania Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzą do wyodrębnienia w jej strukturze nowych departamentów - informuje farmer.pl.

Projekt rozporządzenia ministra rolnictwa i rozwoju wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie nadania statutu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przewiduje zmianę w strukturze agencji. Będzie wyodrębniony Departament Rynków Rolnych – to efekt przejęcia zadań po znoszonej ARR i planowanego utworzenia KOWR.

Departament Rynków Rolnych ma być odpowiedzialny za nadzór nad większością mechanizmów przekazanych z ARR do ARiMR, a w szczególności za:

- działania kryzysowe i interwencyjne, np. dalsze wsparcie kryzysowe producentów owoców i warzyw, pomoc na ograniczanie produkcji mleka

- wsparcie rynku produktów pszczelich

- monitorowanie rynku mleka

- administrowanie rozdysponowaniem owoców i warzyw nieprzeznaczonych do sprzedaży.

Ponadto zaplanowano wyodrębnienie w strukturze ARiMR Biura Projektów i Procesów. Jego zadaniem ma być koordynacja zadań o charakterze przekrojowym.

Biurem Prasowym ARiMR nie będzie już kierował rzecznik prasowy, co ma zapewnić „elastyczne korzystanie z zasobów kadrowych”. Od września ARiMR jako jedyna wykonywać będzie zadania agencji płatniczej UE na obszarze Polski.

Więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM