Ustawa o sprzedaży bezpośredniej to absurd?

Autor: www.forsal.pl/www.sadyogrody.pl 06 maja 2015 12:05

Ustawa o sprzedaży bezpośredniej to absurd? fot. shutterstock

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o sprzedaży bezpośredniej, jednak ta zawiera szereg niejasności. Piotr Krawczyk z Rady ds. rolnictwa ekologicznego i sprzedaży bezpośredniej zauważa, że rolnicy nie będą w stanie w sezonie sami wyprodukować, przetworzyć i sprzedać towarów i żałuje, że ustawa nie zakłada możliwości zatrudnienia osób trzecich. Zwłaszcza, że roczny limit sprzedaży - 150 tys. euro - jest jego zdaniem dość wysoki - podaje forsal.pl.

Prezes Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego Izabella Byszewska cieszy się, że po kilkuletnich staraniach zaczęto porządkować przepisy dla małych wytwórców. Ale wskazuje, że nie będzie można sprzedawać w budynkach, co może rodzić problemy z interpretacją przepisów.

Jak mówi Zofia Szalczyk, podsekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa ministerstwo rolnictwa obiecuje wydanie interpretacji przepisów w zakresie pojęcia "targowisko". Jeśli będzie miał prywatną budkę na prywatnym targowisku, prawdopodobnie nie wypełni tego warunku, ale jeśli będzie miał budkę na targowisku komunalnym, sądzę że ten warunek spełni. 

Czytaj więcej na forsal.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM