Ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego nie wejdzie w życie od początku 2016 r.

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 07 grudnia 2015 16:01

Ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego nie wejdzie w życie od początku 2016 r. W Sejmie jest projekt wstrzymujący realizację ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego do 1 maja 2016 r; fot. shutterstock.com

Jak informuje serwis Farmer.pl, ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego raczej nie wejdzie w życie od początku 2016 roku. Na razie w Sejmie jest projekt wstrzymujący jej realizację do 1 maja 2016 r.

Posłowie PiS złożyli już w Sejmie projekt ustawy odsuwający jej wejście w życie z 1 stycznia 2016 r. na 1 maja 2016 r. Wiadomo, że są zapowiedzi gruntownej zmiany zasad nie tylko sprzedaży ziemi, ale także ustroju rolnego, można więc spodziewać się dokonania znaczącego przewartościowania w przyjętym obecnie uregulowaniu.

A co już podają posłowie w uzasadnieniu projektu dla poparcia swojej tezy, iż ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego w obecnie przyjętym kształcie nie powinna wejść w życie?

Otóż wskazują na konieczność dokładnego przygotowania się do realizacji nowych zasad sprzedaży ziemi, dotyczących zarówno instytucji, jak i rolników.

Czytaj więcej na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM