Ursus: Zwiększenie eksportu ciągników to kolejne miejsca pracy

Autor: Dziennik Wschodni 16 sierpnia 2016 13:11

Ursus: Zwiększenie eksportu ciągników to kolejne miejsca pracy W ciągu miesiąca trzykrotnie wzrosła sprzedaż ciągników Ursus na rynku niemieckim. Kolejne cele - Francja i Włochy / fot. farmer.pl

W ciągu miesiąca trzykrotnie wzrosła sprzedaż ciągników Ursus na rynku niemieckim. Kolejne cele - Francja i Włochy. A zwiększenie eksportu ciągników to kolejnych 100 miejsc pracy w Lublinie - informuje Dziennik Wschodni.

Zgodnie z szacunkami spółki rynek niemiecki jest jednym z najbardziej chłonnych rynków w Europie. Rozwój sprzedaży ciągników i maszyn rolniczych produkowanych w polskich zakładach wiąże się ze zwiększeniem zatrudnienia. Plany rozwojowe spółki zakładają zatrudnienie dodatkowych pracowników w zakładach w Lublinie i Dobrym Mieście.

– Zakładamy, że wejście na niemiecki rynek pozwoli nam powiększyć zatrudnienie w zakładzie w Lublinie o około 100 osób w skali tego roku. Jeśli chodzi o zakład w Dobrym Mieście to może to być kolejne 50 osób z perspektywą wzrostu w kolejnych latach – ocenia Zarajczyk. Spółka liczy, że w szybkim tempie osiągnie na rynku niemieckim udział w okolicach 5 proc. Cel ten będzie możliwy do osiągnięcia po rozbudowie sieci dealerskiej Ursusa, nad czym firma obecnie pracuje. 

Więcej w Dzienniku Wschodnim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM