Uproszczono przepisy dot. tworzenia zrzeszenia organizacji producentów

Autor: Agrobiznes w TVP 16 maja 2016 10:55

Uproszczono przepisy dot. tworzenia zrzeszenia organizacji producentów Jeszcze kilkanaście dni temu stworzenie uznanego zrzeszenia organizacji producentów było niemożliwe / fot. sadyogrody.pl

W grupie można więcej – tak przed laty pomyśleli producenci owoców i warzyw tworząc grupy producenckie. Nadszedł czas na coś większego czyli zrzeszenia organizacji producentów. Przepisy co do ich tworzenia zostały w końcu uproszczone – informuje Agrobiznes w TVP.

Jeszcze kilkanaście dni temu stworzenie uznanego zrzeszenia organizacji producentów było niemożliwe. Jak dotąd Polska była jedynym krajem w Unii w którym nie zostały prawnie ustalone zasady zakładania zrzeszeń.

Teraz zrzeszenia może tworzyć już nie pięć a trzy grupy na co wskazywały unijne przepisy. A to ma ogromne znaczenie dla tych producentów, którzy nie są zbyt liczni.

W ostatnim czasie w Polsce powstało kilka zrzeszeń To duży krok na przód, który już od dawna stawiają producenci Europy Zachodniej. To konsolidacja rynku, wzmocnienie sił a także szansa na większe dofinansowanie.

Więcej w programie Agrobiznes w TVP.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM