Ułatwienia w finansowaniu zakupu gruntów rolnych

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 12 sierpnia 2016 14:56

Od 16 sierpnia Bank BGŻ BNP Paribas upraszcza proces wyceny wartości gruntów rolnych i zabezpieczenia hipotecznego kredytów. Zmiany wprowadzane są w związku z nowelizacją przepisów w zakresie obrotu ziemią rolną oraz ustanawiania hipotek na nieruchomościach rolnych. Dotyczyć będą zarówno zabezpieczenia na gruntach rolnych, jak i kredytów inwestycyjnych.

Bank dokonując wyceny ziemi rolnej, wykorzystuje wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Dzięki temu klient nie będzie zobowiązany do dostarczenia operatu szacunkowego, sporządzonego przez rzeczoznawcę majątkowego. Takie rozwiązanie ułatwia uzyskanie finansowania, skraca proces kredytowy oraz obniża koszty związane z uzyskaniem kredytu.

– Zmiana w ustawie o obrocie ziemią rolną sprawia, że finansowanie zakupu, budowy lub modernizacji nieruchomości rolnych, których zabezpieczeniem jest hipoteka ustanowiona na tych nieruchomościach będzie prostsze niż dotychczas – powiedział Bartosz Urbaniak, członek Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas odpowiedzialny za obszar MŚP i Agro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM