Tarnowskie Góry: Fundacja rozdała 1000 ton jabłek i... słuch o niej zaginął

Autor: Dziennik Zachodni 09 czerwca 2016 16:08

Tarnowskie Góry: Fundacja rozdała 1000 ton jabłek i... słuch o niej zaginął fot. shutterstock.com

Agencja Rynku Rolnego cofnęła rekomendację dla fundacji Akademia Mistrzów, która rozdawała w Tarnowskich Górach jabłka wycofane z rynku - podaje "Dziennik Zachodni".

Koniec darmowych jabłek w Tarnowskich Górach. ARR cofnęła rekomendację dla fundacji Akademia Mistrzów, która rozdawała tam owoce w ramach akcji „embargo”. Takie są ostateczne efekty kontroli, którą zleciła ARR.

O tarnogórskich jabłkach zrobiło się głośno w styczniu tego roku. Wtedy fundacja w ramach akcji „embargo” rozpoczęła rozdawanie tam owoców. Tylko w ciągu pierwszego miesiąca rozdysponowano ich aż 1000 ton. To wzbudziło podejrzenia Agencji, która zleciła kontrolę i wstrzymała dostawy jabłek do Tarnowskich Gór. W marcu ARR wydała oświadczenie, w którym stwierdzono, że część owoców trafiała do osób nieuprawnionych. Ponadto po kilku tygodniach od wstrzymania dostaw do Tarnowskich Gór, Akademia Mistrzów znów rozpoczęła akcję rozdawania owoców. Jak tłumaczono, udało się znaleźć inne podmioty pożytku publicznego, które zgodziły się dystrybuować jabłka za pośrednictwem tarnogórskiej fundacji. 

Kilka dni temu ARR wydała oświadczenie o cofnięciu uznania dla fundacji. To oznacza, że nie może ona już więcej rozdawać jabłek w ramach akcji "embargo". Jak tłumaczy ARR, powodem wykreślenia z Rejestru uznanych organizacji charytatywnych i uprawnionych innych jednostek organizacyjnych oraz osób fizycznych były stwierdzone przez Agencję podczas czynności kontrolnych uchybienia i nieprawidłowości.

Od tego czasu Akademia Mistrzów stała się nieosiągalna.

Więcej w "Dzienniku Zachodnim".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM