Szykuje się rewolucja w organizacji rynku owoców i warzyw?

Autor: Agrobiznes TVP 11 czerwca 2015 14:32

Szykuje się rewolucja w organizacji rynku owoców i warzyw? fot. shutterstock

Szykuje się kolejna rewolucja w sektorze owoców i warzyw? Tym razem chodzi o zmianę ustawy o Agencji Rynku Rolnego - podaje Agrobiznes w TVP.

Zmiana nasadzeń, powstanie grup producenckich a także nowoczesny sposób dystrybucji owoców - to ostatnie określane jest jako trzecia rewolucja w sadownictwie - informuje Agrobiznes w TVP.

Jeszcze na dobre nie zakończyła się trzecia, a już na dobre mówi się o czwartej rewolucji w sadownictwie, chodzi o organizowanie rynku owoców i warzyw oraz przeniesienie zadań z urzędów marszałkowskich do Agencji Rynku Rolnego.

To działanie ma poprawić i ustabilizować sytuację tworzonych również w przyszłości uznawanych grup i organizacji producenckich. W ustawie to działanie ma być przeniesione do Agencji Rynku Rolnego, aby w całym kraju wszystkie podmioty były równo traktowane.

Jednak przedstawiciele grup producenckich nie są zadowoleni z takich zmian. Dlaczego? Agencja Rynku Rolnego na dzień dzisiejszy nie ma kadr, które mogłyby te zadania kompetentnie realizować.

Zobacz więcej w programie Agrobiznes w TVP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM