Szydło: Rolnictwo ma strategiczną pozycje w planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Autor: PAP 27 września 2017 14:46

Szydło: Rolnictwo ma strategiczną pozycje w planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Premier Beata Szydło,/ fot. PTWP

Rolnictwo, przemysł przetwórczy oraz rozwój obszarów wiejskich zajmują strategiczną pozycję w rządowym planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - powiedziała w środę w Sejmie premier Beata Szydło. Dodała, że "wszystkie zobowiązania wyborcze wykonamy"

"Rolnictwo, przemysł przetwórczy oraz rozwój obszarów wiejskich, zajmują strategiczną pozycję w rządowym planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" - mówiła premier podczas debaty nad wnioskiem PSL o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

Jak dodała, Jurgiel wynegocjował nowe rynki zbytu na produkty rolne. "Dzisiaj wysyłamy produkty rolne do ponad 30 nowych krajów" - powiedziała szefowa rządu. W tym kontekście wymieniła Japonię, Indonezję, Egipt, Turcję. "Będziemy starali się tych rynków dla polskich produktów rolnych otwierać jeszcze więcej" - zadeklarowała.

Jej zdaniem w poprzednich rządach, sprawę polskiej wsi, rolnictwa były traktowane jako margines polityki gospodarczej i społecznej.

"Również w negocjacjach do obecnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej to rolnicy zostali przez ówczesny rząd poświęceni. I mimo, że PSL dzisiaj mówi o tym, że i próbuje po blisko 24 miesiącach pracy podsumować pracę polskiego rządu, rządu Prawa i Sprawiedliwości i domaga się, żeby wszystkie zobowiązania i deklaracje, które były przez nas złożone były wykonane, to ja powiem tak: wszystkie zobowiązania wyborcze wykonamy" - powiedziała szefowa rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM