Szef KZGPOiW: uruchomienie wycofania może trochę zdynamizować rynek

Autor: www.sadyogrody.pl 21 stycznia 2018 09:57

Szef KZGPOiW: uruchomienie wycofania może trochę zdynamizować rynek Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw/ fot. PTWP

- Tzw. wycofanie jest od czasu wprowadzenia embarga przez Federację Rosyjską, sposobem na stabilizację rynku owoców i warzyw w UE. W Polsce dotyczy ono przede wszystkim jabłek. W bieżącym sezonie sprzedażowym, z powodu ogólnie mniejszych zbiorów w Polsce i Europie, presja rynkowa jest może mniejsza, tym niemniej uruchomienie wycofania może w najbliższym czasie trochę zdynamizować rynek, na którym od pewnego czasu daje się zauważyć pewną stagnację – mówi serwisowi www.sadyogrody Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw

- Mam też nadzieję, że organizacje, które po raz pierwszy złożyły programy operacyjne będą znały decyzje o ich zatwierdzeniu lub nie, a tym samym czy będą mogły złożyć powiadomienia, jako organizacje realizujące programy operacyjne - dodaje Witold Boguta. 

Dzień naboru powiadomień zbiega się bowiem z ostatnim dniem rozpatrywania wniosków o zatwierdzenie nowych programów i funduszy operacyjnych na 2018 rok.

Przypomnijmy, że przyjmowanie powiadomień o wycofaniu owoców z rynku przez regionalne oddziały ARiMR wyznaczono na 19 stycznia, czyli w najbliższy piątek.

Czytaj również: Kto może wycofać owoce z rynku? ARiMR ogłasza zasady naboru wniosków

 


 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM