Szczegóły pomocy dla "porzeczkowców" są w końcowej fazie opracowania

Autor: www.sadyogrody.pl/MRiRW 05 sierpnia 2015 14:17

Szczegóły pomocy dla "porzeczkowców" są w końcowej fazie opracowania Marek Sawicki, minister rolnictwa i rozwoju wsi/ fot. PTWP

Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki spotkał się z nowym zarządem Krajowej Rady Izb Rolniczych. Głównym tematami rozmowy były: klęska suszy obejmująca coraz większe połacie kraju oraz rozwiązanie problemów plantatorów czarnej porzeczki.

- Opóźniające się prace parlamentarne nad Funduszem Wzajemnej Pomocy w Stabilizacji Dochodów Rolniczych szkodzą wszystkim rolnikom. Gdybyśmy mieli Fundusz, można powiedzieć, że od ręki, byłyby pieniądze dla poszkodowanych przez suszę rolników – podkreślił Marek Sawicki.

- Apeluje do Krajowej Rady Izb Rolniczych o wsparcie trwających praca nad ustawą o trójstronnej komisji dialogu społecznego w rolnictwie, która ureguluje sprawę dialogu w obszarze rolnictwa, a jednocześnie rozstrzygnie raz na zawsze kwestie reprezentatywności organizacji i związków zawodowych rolników – powiedział minister Sawicki.

Członkowie izb rolniczych pytali się o szczegóły pomocy dla plantatorów czarnej porzeczki. Minister poinformował, że znajdują się one w końcowej fazie opracowania w ministerstwie.

– Liczę na szybkie decyzje Rady Ministrów – powiedział Marek Sawicki.

Jednocześnie Krajowa Rada Izb Rolniczych sprzeciwiła się uzależnieniu pomocy od  niszczenia części plantacji. Takie rozwiązanie, zdaniem samorządu rolniczego, można by zastosować w kolejnych latach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM