Spada liczna wypadków w rolnictwie. W pierwszej połowie roku było ich 326

Autor: www.strefaagro.pl/www.sadyogrody.pl 05 września 2016 13:15

Spada liczna wypadków w rolnictwie. W pierwszej połowie roku było ich 326 W pierwszej połowie 2016 roku liczba zgłoszonych wypadków przy pracy w rolnictwie wyniosła 326 przypadków / fot. shutterstock

W pierwszej połowie 2016 roku liczba zgłoszonych wypadków przy pracy w rolnictwie wyniosła 326 przypadków. Nie było żadnego śmiertelnego - podaje strefaagro.pl.

Główny Urząd Statystyczny podsumował okres od stycznia do czerwca. W całej grupie rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo wypadków przy pracy odnotowano 519, w tym 326 w samym rolnictwie. Całej sekcji zgłoszono 3 wypadki śmiertelne, żaden nie dotyczył jednak ściśle grupy rolniczej.

Najwięcej było wypadków zakwalifikowanych jako lekkie w całej sekcji 510, w tym w rolnictwie 322. Zdecydowanie rzadziej wypadkom ulegały kobiety, niż mężczyźni. W rolnictwie w I połowie roku było ich 77. Średnia liczba dni niezdolności do pracy przypadająca na jedną osobę to  36 dni.

Jak te dane mają się do ubiegłorocznych? Liczba wypadków w całej sekcji spadła - w porównaniu z I połową roku 2015 to spadek o 37 wypadków. Śmiertelnych jest o 5 mniej.

Więcej w strefieagro.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM