Śląskie: ARR zablokowała fundację, która nadal rozdaje jabłka

Autor: Dziennik Zachodni 24 marca 2016 10:15

Śląskie: ARR zablokowała fundację, która nadal rozdaje jabłka Akademia Mistrzów znów rozdaje jabłka w Tarnowskich Górach. Nie znaczy to jednak, że sprawa przestała budzić kontrowersje/ fot. shutterstock

Akademia Mistrzów znów rozdaje jabłka w Tarnowskich Górach. Nie oznacza to jednak, że sprawa przestała budzić kontrowersje. Ponadto, fundacji mogą grozić konsekwencje - informuje Dziennik Zachodni.

Na początku stycznia akcja dotarła do Tarnowskich Gór a dystrybucją jabłek zajęła się Fundacja Akademia Mistrzów. Tylko przez pierwszy miesiąc rozdysponowano około 1000 ton jabłek. To jednak wzbudziło podejrzenia ARR, który wszczął kontrolę oraz wstrzymał dostawy jabłek do Tarnowskich Gór. 

Jak informuje ARR, przeprowadzone kontrole wykazały m.in., że produkty były dystrybuowane do osób nieuprawionych do ich uzyskania. Są to działania niezgodne z zapisami prawa krajowego i unijnego. Obecnie trwa postępowania wyjaśniające. Po jego zakończeniu Agencja Rynku Rolnego podejmie decyzję o pozostaniu bądź wykreśleniu z Rejestru uznanych organizacji charytatywnych i dalszych działaniach wobec Fundacji. Do czasu zakończenia postępowania i uzyskania wyjaśnień od Fundacji Akademii Mistrzów nie ma możliwości realizacji dostaw do magazynów Fundacji.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Przeczytaj także: Śląskie: ARR zablokowała dostawy jabłek do fundacji. Sprawdza ścieżkę dystrybucji

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM