SGB: Producenci owoców i warzyw chętnie korzystają ze wsparcia banków spółdzielczych

Autor: www.sadyogrody.pl 06 grudnia 2016 14:50

SGB: Producenci owoców i warzyw chętnie korzystają ze wsparcia banków spółdzielczych Izabella Makuch, wiceprezes Banku Spółdzielczego w Warce / fot. PTWP

- Na kondycję finansową producentów owoców i warzyw wpływ ma różnorodność, wielkość a także umiejscowienie prowadzonych gospodarstw, a przede wszystkim warunki rynkowe i atmosferyczne. Część z tych gospodarstw zostaje dotknięta bardziej zewnętrznymi czynnikami, przez co znajduje się w trudnej sytuacji. Lepiej radzą sobie takie, które korzystają z programów pomocowych. Banki w sytuacjach trudnych służą doradztwem,  wspierają poprzez udzielanie kredytów klęskowych obrotowych - mówiła podczas konferencji "Sady i ogrody na Narodowym" Izabella Makuch, wiceprezes Banku Spółdzielczego w Warce.

Zdaniem ekspertki SGB przed producentami, którzy chcą odnieść sukces, stoi wiele wyzwań takich jak m.in.: zmiana kierunku eksportu, nastawienie na produkcję wysokiej jakości, zmiana nasadzeń, zabezpieczenia produkcji w postaci nawadniania czy przeciwgradowych zasłon. - Jesteśmy wsparciem również dla tych celów poprzez doradztwo w wyborze finansowania określonej inwestycji - zapewniała podczas konferencji Izabella Makuch i dodaje, że polscy producenci owoców i warzyw chętnie korzystają ze wsparcia Banków Spółdzielczych.

- Banki Spółdzielcze są bardzo blisko społeczności lokalnej i sadowników i rolników, od lat wspierają prowadzone przez nich gospodarstwa. W ofercie Banków Spółdzielczych są kredyty obrotowe klęskowe, kredyty inwestycyjne, kredyty unijne zwane pomostowymi, które wspomagają realizację przedsięwzięć związanych z korzystaniem z dotacji unijnych - wyliczała Izabella Makuch.

 

Pani Izabella Makuch była prelegentką debaty rynkowej zatytułowanej "Kondycja polskiego sadownictwa i warzywnictwa" w ramach II edycji konferencji "Sady i ogrody na Narodowym", która miała miejsce 22 listopada.

Tegoroczna edycja konferencji Farmera „Narodowe wyzwania w rolnictwie na Narodowym” zgromadziła ponad 1000 zainteresowanych tematami rolniczymi słuchaczy, w konferencji „Sady i Ogrody na Narodowym” uczestniczyło ponad 200 osób, w jubileuszowej gali udział wzięło ponad 250 gości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM