Sawicki w Brukseli: Konieczne jest wsparcie dla sektora owoców i warzyw

Autor: www.minrol.gov.pl/www.sadyogrody.pl 14 lipca 2015 13:53

Sawicki w Brukseli: Konieczne jest wsparcie dla sektora owoców i warzyw Marek Sawicki, minister rolnictwa i rozwoju wsi; fot. PTWP

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki uczestniczył w posiedzeniu Rady Ministrów AGRIFISH w Brukseli. Omawiano na nim m.in. metody poprawy sytuacji na rynku owoców i warzyw w Polsce.

Na rynku owoców i warzyw Polska uważa, że konieczne jest  kontynuowanie stosowania nadzwyczajnych mechanizmów wsparcia, z pewnymi zmianami wynikającymi z doświadczeń zdobytych przy wdrażaniu dotychczasowych instrumentów. Wsparcie powinno być przyznawane także członkom grup producentów, zaś stawki powinny być zrównane dla wszystkich beneficjentów tej pomocy.

Minister Sawicki przedstawił szczególnie trudną sytuację producentów porzeczki czarnej z powodu bardzo niskich cen oferowanych przez podmioty skupujące. 

Komisja zadeklarowała dalsze prace nad legislacją dotycząca spożycia owoców i warzyw  w szkołach. To dobry sygnał również dla poprawy obecnej sytuacji  na rynku owoców i warzyw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE