Sawicki: Rolnicy zaufali politykom PIS. Teraz nie mają odpowiedzi na palące ich problemy

$data.author.description Autor: PortalSamorzadowy.pl 29 sierpnia 2016 11:29

Sawicki: Rolnicy zaufali politykom PIS. Teraz nie mają odpowiedzi na palące ich problemy Marek Sawicki, były minister rolnictwa i rozwoju wsi

- Przed wyborami politycy PiS potrafili obiecać wszystko i wszystkim na polskiej wsi. Co rząd zrobił, żeby spełnić swoje obietnice wyborcze? Takie pytanie zadawali często rolnicy podczas dożynek - powiedział w rozmowie z PortalSamorządowy.pl Marek Sawicki, minister rolnictwa w rządzie PO-PSL.

Diagnoza Polskiego Stronnictwa Ludowego co do obecnej sytuacji w rolnictwie nie jest najlepsza. 

Jak potwierdza Marek Sawicki, przed wyborami politycy PiS potrafili obiecać wszystko i wszystkim na polskiej wsi i ta wieś zaufała im idąc i głosując na PiS. Jego zdaniem, teraz rolnicy nie mają odpowiedzi na palące ich problemy.

- Przedstawiciele PiS bardzo często mówili, że trzeba wprowadzać ceny minimalne. Oczekujemy jak najszybszego ich wprowadzenia. Czekamy też na skup interwencyjny mleka, masła i innych produktów rolno-spożywczych przez Agencję Rezerw Materiałowych - mówi Sawicki.

- Drastycznie niskie są ceny zbóż, sadownicy mają kłopoty ze sprzedażą owoców miękkich. Kiedy pod koniec lipca gwałtownie spadały ceny wiśni, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel wystąpił do UOKiK, by zbadał, czy tak niskie ceny nie są wynikiem zmowy - mówi.

Czytaj więcej w serwisie PortalSamorzadowy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM