Sawicki: Resort rolnictwa i finansów nie krzywdzi pracowników ARiMR

Autor: www.sadyogrody.pl 09 października 2015 15:42

Sawicki: Resort rolnictwa i finansów nie krzywdzi pracowników ARiMR Zwiazkowcy ARiMR protestowali przed resortem rolnictwa; fot. shutterstock.com

- Pracownicy ARiMR dobrze wiedzą, że w budżecie na przyszły rok dla tej instytucji przewidziana jest podwyżka o około 10 proc. W stosunku do innych grup budżetowych widać wyraźnie, że resort rolnictwa i finansów krzywdy tej instytucji nie robi - podkreślił minister Marek Sawicki na konferencji prasowej.

- Widać wyraźnie sytuacja rolników i instytucji obsługujących rolnictwo jest trudna. Napięcie nie jest związane tylko z sezonem wyborczym w Polsce, ale jest związane z trudną sytuacją rolników, a jeśli oni mają trudną sytuację to instytucje obsługujące rolnictwo również odczuwają napięcia i niepokoje - skomentował minister. 

- Obserwując protest zauważyłem, że elementów związanych z funkcjonowaniem Agencji jest bardzo mało - dodał.

Przypomnijmy, około 500 związkowców z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pikietowało w piątek przed Ministerstwem Rolnictwa w Warszawie. Domagali się m.in. podwyżek wynagrodzenia i złożyli petycje ze swoim postulatami w Ministerstwie Rolnictwa.

Protestujący byli ubrani w żółte i niebieskie kamizelki, trzymali w rękach białe flagi z napisem "Solidarność", używali gwizdków. Część z nich miała w rękach transparent z napisem "Z uczciwych pracowników robi się niewolników" a także transparent z przekreślonym znaczkiem PSL i napisem "Partia swoich ludzi, nie głosuj na frajerów".

Związkowcy domagają się 500 zł brutto podwyżki pensji dla każdego pracownika, wprowadzenia czytelnego sytemu nagród kwartalnych, opracowanie zasad i respektowania ścieżki awansu zawodowego, ujednolicenia płac na wszystkich stanowiskach w agencji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM