Sawicki o audycie: Dużo rzeczy naciąganych, wręcz nieprawdziwych

Autor: Parlamentarny.pl 13 maja 2016 13:31

Sawicki o audycie: Dużo rzeczy naciąganych, wręcz nieprawdziwych Marek Sawicki, były minister rolnictwa / fot. PTWP

- Dużo rzeczy naciąganych, wręcz nieprawdziwych. Żadnych faktów, sama publicystyka. Nie było żadnego raportu, żadnego audytu. Była doraźnie zwołana grupa ministrów, która musiała coś powiedzieć - mówi na łamach www.parlamentarny.pl Marek Sawicki, były minister rolnictwa.

Jak pan się czuje po audycie przeprowadzonym przez nowego ministra PiS w resorcie, którym pan kierował?

- To było żenujące widowisko. No bo jak inaczej nazwać sytuację, kiedy jedna ze stron przez 16 godzin mówi co chce na temat poprzedników, a ci nie mogą się nawet usprawiedliwić. Mieliśmy tylko siedem minut na zabranie głosu, ripostę i komentarz. Ręce opadają.

Minister zarzucał wam też nepotyzm.

- Koń jaki jest, każdy widzi. Jaki minister też. Wiemy doskonale o nominacjach, awansach, powoływaniu muzyków na dyrektorów biur powiatowych agencji. Tylko my jesteśmy mniej bezczelni. Uważam, że trzeba trochę poczekać i oceniać rządzących po wynikach. Obiecali rolnikom wyższe dopłaty, a wielu gospodarstwom nie wypłacili jeszcze nic.

Rząd wprowadził ustawę o obrocie ziemi, która gwarantuje rolnikom, że nie wykupią jej cudzoziemcy.

- Panie redaktorze głupoty pan opowiada. Ustawa ta zrównała polskich rolników z cudzoziemcami i z polskiego chłopa uczyniła z powrotem feudalnego chłopa pańszczyźnianego. Tylko tym razem feudałem jest państwo. Już słyszę od rolników, że to nie będzie dziesięcina, być może trzeba będzie oddać połowę plonu na zapłacenie czynszu dzierżawnego agencji.

Więcej w serwisie www.parlamentarny.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM