Sawicki: Nie będzie unijnego wsparcia dla rolników poszkodowanych przez suszę

Autor: PAP 08 września 2015 09:36

Sawicki: Nie będzie unijnego wsparcia dla rolników poszkodowanych przez suszę Marek Sawicki, minister rolnictwa i rozwoju wsi/ fot. PTWP

Komisja Europejska poinformowała, że przeznaczy 500 mln euro na wsparcie dla producentów mleka i wieprzowiny. KE nie przewiduje natomiast specyficznych działań dla żadnego z krajów członkowskich. Polska oczekiwała wsparcia w związku z suszą jaka wystąpiła na terenie naszego kraju.

W przyszłym tygodni ma się odbyć kolejne spotkanie ministrów rolnictwa, a jeszcze w piątek spotkanie w ramach grupy roboczej, która będzie określała potrzeby konkretnych państw członkowskich.

Minister rolnictwa Marek Sawicki ocenił, że rezultat spotkania "jest mizerny", bo nie będzie pomocy skierowanej konkretnie dla polskich rolników cierpiących w wyniku suszy.

"Kilkanaście państw biorących udział w dyskusji poparło mój wniosek koniecznego wsparcia dla Polski i Rumunii w tym zakresie, natomiast wygląda na to, że będzie to się mieściło w tej łącznej puli środków 500 mln euro, jakie KE chce przeznaczyć na stabilizację na rynku mleka i wieprzowiny" - powiedział po spotkaniu minister. Dodał jednak, że przy podziale środków może być uwzględniania specyficzna sytuacja polskich producentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM