Sawicki: Liczymy na zgodę KE w sprawie biodegradacji jabłek

Autor: MRiRW 06 lutego 2015 11:01

Sawicki: Liczymy na zgodę KE w sprawie biodegradacji jabłek Marek Sawicki, minister rolnictwa i rozwoju wsi

Marek Sawicki, minister rolnictwa i rozwoju wsi, kontynuuje rozmowy z delegacją Związku Rolników Niemieckich na czele z przewodniczącym Joachimem Rukwiedem.

Podczas spotkania minister Sawicki przedstawił największe bolączki polskiego rolnictwa oraz nasze pomysły na ich rozwiązanie na unijnym forum. –Liczę na pogłębienie współpracy w ramach Trójkąta Weimerskiego – podkreślił polski minister.

Zdaniem Polski Komisja Europejska powinna poczuć rosnący nacisk ze strony rządów państw członkowskich oraz organizacji farmerskich. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zmusić Brukselę do działania, które do tej pory jest dalece niewystarczające.  Najlepszym tego przykładem jest sytuacja na rynku jabłek. - Sama możliwość przekazywania nadwyżek owoców dla organizacji charytatywnych to za mało. Gdybyśmy mogli wycofać 300 – 400 tys. ton jabłek i przeznaczyć je na biodegradacje to rynek uregulowałby się trwale. Niestety do dzisiaj nie mamy na to zgody Komisji Europejskiej – tłumaczył Marek Sawicki.

W spotkaniu wzięli również udział Marek Borowski (Krajowa Rada Izb Rolniczych), Marian Sikora (Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych), Tomasz Łukomski ( Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników), Leszek Przybytniak oraz Jacek Pruszkowski (Związek Sadowników RP).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM