Sawicki: Dziękuję za trud i cierpliwość w tym trudnym dla rolników roku

Autor: www.sadyogrody.pl/MRiRW 07 września 2015 09:29

Sawicki: Dziękuję za trud i cierpliwość w tym trudnym dla rolników roku Marek Sawicki, minister rolnictwa i rozwoju wsi /fot.PTWP

Dziękuję za trud i cierpliwość w tym wyjątkowo trudnym dla rolników roku – powiedział minister Marek Sawicki podczas uroczystej Mszy Świętej towarzyszącej Dożynkom Jasnogórskim oraz Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rolników do Matki Bożej.

Podczas swojego przemówienia minister Marek Sawicki przypomniał, że ostatnie miesiące były dla rolników wyjątkowo trudne. Afrykański pomór świń, rosyjskie embargo, nadprodukcja oraz niszczycielska susza. Wszystkie te zdarzenia zbiegły się w jednym czasie. - Tu, z Jasnej Góry w szczególny sposób dziękuję rolnikom za ich trud, poświęcenie i cierpliwość, za powołanie, z jakim ciągle czynią sobie ziemię poddaną. Dziękuję także wszystkim tym, którzy z rolnikami współpracują i uczestniczą w długim, trudnym procesie wytwarzania najlepszej na świecie polskiej żywności. Dziękuję także za te wspaniałe wieńce dożynkowe, które naszą polską tradycją, od wieków, od dnia Święta Matki Bożej Zielnej, korowodami oplatają polską ziemię. Wobec tych trudności, w sposób szczególny chcę razem z wami modlić się o Boże błogosławieństwo za nowy zasiew i nowe zbiory – zwrócił się do rolników zgromadzonych na Jasnej Górze minister Marek Sawicki.

Szef resortu rolnictwa przypomniał o uchwalonym przez rząd pakiecie pomocy dla poszkodowanych przez suszę. -Wspieramy rolników na tyle, na ile tylko można – powiedział Marek Sawicki, który jednocześnie przypomniał o ustawie o sprzedaży bezpośredniej, która od początku roku pozwoli rolnikom uzyskiwać dodatkowe źródła dochodu ze sprzedaży przetworzonych produktów rolnych.

Marek Sawicki podziękował obecnemu na Jasnej Górze prezydentowi Andrzejowi Dudzie za podpisanie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, która pozwoli na lepszą ochronę polskiej ziemi przed spekulacjami oraz wykupem przez cudzoziemców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM