Sawicki: Do grup producenckich trzeba wysyłać doradców, a nie prokuratorów!Polskie Radio - 03 sierpnia 2018 09:39


Na antenie radiowej Jedynki Marek Sawicki, poseł PSL, były minister rolnictwa, mówił co jeszcze powinno zrobić Ministerstwo Rolnictwa w sprawie trudnej sytuacji polskich rolników.

- Ministerstwo rolnictwa przede wszystkim za mało sprzyja tworzeniu grup i organizacji producenckich. Niepotrzebnie wysyłano do grup producenckich prokuratorów, trzeba było wysłać przede wszystkim doradców, którzy pomogliby tym grupom rozliczyć się z pobranych środków unijnych i realizowanych inwestycji - powiedział Polskiemu Radiu Marek Sawicki.

- Oczywiście wśród kilkuset grup, które inwestują, zawsze znajdzie się kilka lub kilkanaście, które jakieś tam błędy popełnią, ale generalnie rolnicy są uczciwi i to, co nam dzisiaj potrzebne, to porządne przechowalnie, chłodnie, mnożarnie, magazyny, gdzie ci producenci owoców i warzyw nie musieliby stać pod przymusem sprzedaży – powiedział Sawicki w odniesieniu do zapowiadanych przez ministra Ardanowskiego posiedzeń rządu mających zająć się sprawą pomocy dla rolników. 

Więcej w Polskim Radiu.