Sawicki apeluje: Protesty i blokady dróg nie przyniosą pieniędzy

Autor: polskatimes.pl / media 28 stycznia 2015 16:13

Sawicki apeluje: Protesty i blokady dróg nie przyniosą pieniędzy Marek Sawicki, minister rolnictwa; fot. PTWP

Jak powiedział minister Marek Sawicki, "pieniędzy nie znajdziemy protestując i blokując drogi" - pisze serwis polskatimes.pl.

Sawicki odniósł się w ten sposób do zapowiadanych na 3 lutego ogólnopolskich protestów NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych oraz blokad dróg organizowanych przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Rolników i Organizacji Rolniczych.

Marek Sawicki zapowiedział powrót do koncepcji powołania trójstronnej komisji dialogu, w skład której mają wejść przedstawiciele organizacji rolniczych, sektora przetwórczego oraz resortów, które są zaangażowane w sprawy rolnictwa.

Przypomniał, że środki nie leżą na protestach i pod gmachami, a znajdują się w konkretnych rozwiązań prawnych, które daje odpowiednia polityka rolna - czytamy w serwisie polskatimes.pl.

Ważną kwestią jest uruchomienie i kontynuowanie prac w parlamencie na rzecz nowych dopłat bezpośrednich. W marcu rolnicy będą składać wnioski i - jak zapewnił Sawicki - trzeba ich przeszkolić, by składając wnioski, w pełni wykorzystali płatności produkcyjne. Tak, żeby nie opierać systemu dopłat z płatnością podstawową średnio 184-236 euro do hektara, ale żeby uzyskać 600-700 euro do hektara - dodał minister rolnictwa, którego cytuje serwis polskatimes.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM