Samorządowcy z Grójecczyzny apelują do przetwórców owoców

Autor: www.sadyogrody.pl 29 sierpnia 2016 12:00

Samorządowcy z Grójecczyzny apelują do przetwórców owoców fot. pixabay.com

W trosce o byt stojących nad przepaścią gospodarstw sadowniczych z terenów gmin nawiedzonych przez klęski gradobicia apelujemy do przetwórców owoców o zmianę polityki cenowej w bieżącym sezonie - podali wójtowie i burmistrzowie z sadowniczych gmin w rejonie Grójca.

- Większość owoców terenów dotkniętych przez gradobicie musi być zagospodarowana przemysłowo. Producenci chcą dojść do porozumienia z przetwórcami dla dalszego wspólnego dobra i rozwoju obu stron. Rozsądne ceny za jabłko przemysłowe pozwolą przetrwać kolejny trudny sezon sadownikom i utrzymać produkcję sadowniczą na tym samym poziomie - czytamy w apelu samorządowców.

- My, samorządowcy gmin dotkniętych gradobiciem apelujemy o rozważenie naszej prośby i prośby sadowników, co zaowocuje dobrą współpracą, przyczyni się do rozwoju chociażby tak ważnej dla wszystkich stron infrastruktury drogowej i innej - dodają.

Pod apelem podpisali się: Wójt Gminy Błędów Marek Mikołajewski; Wójt Gminy Pniewy Wiesław Nasiłowski; Wójt Gminy Belsk Duży Władysław Wojciech Piątkowski; Wójt Gminy Sadkowice Karolina Kowalska; Burmistrz Miasta i Gminy Mogielnica dr Sławomir Chmielewski; Burmistrz Białej Rawskiej Wacław Jacek Adamczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM