Sadownicy z rejonu Sandomierza rozważają pikiety pod zakładami przetwórczymi

Autor: www.strefaagro.pl/www.sadyogrody.pl 14 września 2016 13:37

Sadownicy z rejonu Sandomierza rozważają pikiety pod zakładami przetwórczymi W rejonie Sandomierza jabłka przemysłowe kosztują obecnie około 20 groszy za kilogram. / fot. shutterstock

Producenci z Sandomierszczyzny, drugiego po grójeckim największym zagłębiu jabłkowym w Polsce, nie uczestniczyli w sposób zorganizowany w proteście Związku Sadowników RP, ale - jak podkreślają - w Warszawie przedstawiono również ich problemy i postulaty - informuje strefaagro.pl.

W rejonie Sandomierza jabłka przemysłowe kosztują obecnie około 20 groszy za kilogram. To połowa ceny ubiegłorocznej - cena, która nie pokrywa nawet kosztów produkcji. Są one dwukrotnie wyższe. Co więcej, cena jabłek przemysłowych ma wpływ na cenę owoców deserowych.

- Dla wielu sadowników taka sytuacja może skutkować bankructwem. Wielu z nas zaciągnęło kredyty na unowocześnienie gospodarstw. Spłacanie rat będzie niemożliwe - mówi jeden z sadowników z gminy Samborzec.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, sadownicy z rejonu Sandomierza rozważają pikiety pod zakładami przetwórczymi. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w najbliższych dniach. 

Więcej w strefieagro.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM